Hibrid uçan taksi geliştirilecek

0

hibrid uçan taksi

Rolls-Royce, hibrid uçan taksi geliştirerek geleceğin ulaşım araçlarının temelini atmayı hedefliyor. Hibrid uçan taksi, daha fazla menzil sağlayacak.

Rolls-Royce’un hibrid uçan taksi projesi

Uçan taksi çalışmalarında birçok şirket, geleceğin markası olabilmek için kıyasıya rekabet halinde. Hatta büyük şirketlerin yanı sıra, statuplar da bu alana yönelerek ulaşım konusunda yenilikçi olmayı planlıyor. Rolls-Royce, yakıt konusunda yenilikçi davranarak hibrid bir tarasım üzerine proje geliştiriyor.

Elektrikli dikey kalkış ve iniş özelliğine sahip olacak olan araç, hibrid teknolojiye sahip olacak. 4-5 kişi taşıma kapasiteli araç, yolculuk için M250  gaz türbinini kullanacak. 6 pervaneli olan araç, 500 kW güç ile çalışacak.

Rolls-Royce’un uçan taksisi hibrid teknolojisi sayesinde saatte 400 km hızla, 800 km gidebilecek. Acil durumlarda şarj süresini beklemeden, direkt yakıt alarak hareket imkanına sahip olacak. İlk uçuşunu 2020 yılında yapması hedeflenen uçan taksi, daha az maliyetli yolculuk sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>