Techinside Google News
Techinside Google News

Hibrit çalışma kadınlarda daha zorlu oluyor

Deloitte'un araştırmasına göre, teknoloji, medya ve telekom sektörlerindeki kadınlar, hibrit çalışma programlarına uyum sağlamakta zorluk çekiyor.

Deloitte’un araştırmasına göre, teknoloji, medya ve telekom sektörlerindeki kadınlar, hibrit çalışma programlarına uyum sağlamakta zorluk çekiyor. Bu da kadınların düşük motivasyon seviyeleri, daha yüksek stres ve tükenmişlik duyguları ve kötü iş-yaşam dengesi bildirdiğini öne sürüyor.

Analiz; teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektöründeki kadınların yüzde 51’inin hibrit bir ortamda, yüzde 39’unun ise uzaktan çalıştığını buldu. Aynı çalışma, kadınların hibrit bir ortamda çalışmayı tamamen uzaktan veya tamamen yüz yüze çalışmaktan daha zor buldukları sonucuna varmıştır. Aynı zamanda, teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektöründeki kadınların yalnızca üçte biri, üretkenliklerinin ve motivasyonlarının işte iyi veya aşırı derecede iyi olduğunu ve yalnızca üçte birinin iş-yaşam dengesinden memnun olduğunu söyledi.

Peki, herkes bu konuda övünüyorken, neden bu sektörlerdeki kadınlar hibrit çalışmadan memnun değiller?

Deloitte’un küresel teknoloji sektörü lideri Gillian Crossan, kadınların hibrit çalışmanın öngörülemez doğasından hoşlanmadıklarını söylüyor. Çalışanların, özellikle de kadınların, ofise ne zaman gideceklerine dair kesin programlar almalarının önemli olduğunu açıklıyor. Deloitte’un İşyerindeki Kadınlar araştırmasına göre , hibrit ortamlarda çalışan kadınların yüzde 52’si profesyonel faaliyetlerden dışlanma yaşıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir