HiCar teknolojisi ilk kez kullanıldı!

0

HiCar teknolojisi

Huawei’nin HiCar teknolojisi, ilk kez bir araçta kullanıldı. HiCar, Çin merkezli otomobil markası Baojun RC-6’ya entegre edilerek kullanıldı.

HiCar teknolojisi için ilk deneyimler

Huawei, araç içi akıllı sistemler geliştirmek için HiCar isimli teknoloji üzerinde çalışmalarını sürdürmekteydi. General Motors’un Çin merkezli markası olan Baojun, HiCar’ı ilk kez kullanan otomotiv markası oldu.

Yapılan anlaşmayla HiCar sistemi, Baojun RC-6’ya entegre edildi. Bu entegrasyonla araç içindeki tüm akıllı cihazlar için 5G bağlantı desteği sağlandı.

Baojun RC-6, HiCar ile anında bağlantı, yorgunluk takibi, uygulama paylaşımı gibi farklı seçenekler sunuyor.

Huawei’nin HiCar’ının, otomotiv sektöründe başka hangi markalar tarafından tercih edileceği ise şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>