Hidrojen şehirler inşa edilecek

0

Hidrojen şehirler

Güney Kore, Hidrojen şehirler inşa ederek geleceğe yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu şehirlerin çevre dostu bir tasarım ve dizayna sahip olması hedefleniyor.

Hidrojen şehirler projesi

Güney Kore, son yıllarda hava kirliliği ile mücadele etmeye çalışıyor. Seul’de yapılan Ar-Ge çalışmalarıyla, bu şehirlerin daha çevre dostu olabilmesi için yeni bir adım atıldı.

Güney Korel, bu amaçla hidrojenin endüstride daha fazla kullanılabilmesi için dünyanın ilk hidrojen temelli şehirlerine imza atacak. İlk olarak bu konuya Ansan, Ulsan, Wanju ve Jeonju’nun öncülük etmesi hedefleniyor.

Hidrojen yakıtlı şehirler için önümüzdeki yıl çalışmaların başlaması ve 2022 yılında projenin hayata geçirilmesi bekleniyor. Güney Kore, bu projeye aday olan 3 şehir için 25 milyon dolar yatırım yapacak. Projenin hayata geçtikten sonra diğer ülkeler için de örnek olacağı tahmin ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>