Hidrojenle çalışan kamyon geliştirildi

0

Hyundai hidrojenle çalışan kamyon modeliyle lojistik sektöründe yeni bir dönemi başlatacak. Bu kamyonun 29 Ekim’de ABD’de tanıtılacağı açıklandı.

Hyundai hidrojenle çalışan kamyon

Günümüzde Tesla gibi şirketler, otonom kamyon projeleri üzerinde çalışsa da bu araçların yaygınlaşması hem teknolojik hem de ekonomik nedenlerden dolayı zaman alacak. Hyundai, bu geçiş sürecinde lojistik sektörüne göre daha ulaşılabilir bir proje gerçekleştirdi.

29 Ekim’de tanıtılacak olan Hyundai’ın hidrojen yakıtlı kamyonu,1930’lu yılların tasarımından ilham alınıyor.HDC-6 Neptün isimli modelde, hız göstergesi gibi sürüş bilgileri aracın ön camında yer alıyor ve klasik – fütüristik tasarım bir arada sunuluyor.

Aracın teknik özellikleri hakkında ise henüz resmi bir bilgi paylaşılmadı. Tanıtım öncesinde 2 adet fotoğrafı sızdırılan kamyon, özellikle lojistik şirketleri tarafından merakla bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>