Hikaye platformu Wattpad satılıyor

0

Hikaye platformu Wattpad

Kullanıcıların hikayeler oluşturdukları Wattpad satılıyor. Hikaye platformu Wattpad için 600 milyon dolarlık satış gerçekleşecek.

Hikaye platformu Wattpad için Güney Koreli talip

Özellikle de genç neslin ilgi odağı arasında bulunan Wattpad, aslında 2007 yılında kurulmuş ve oldukça eski bir geçmişe sahip. Ülkemizde de oldukça büyük bir kitleye sahip olan Wattpad’de, platform içinde ünlenen ve tanınan yazarlar da yer alıyor.

Başarılı bir grafik izleyen Wattpad, Güney Koreli Naver tarafından satın alınıyor. Naver’in Wattpad’i satın almak için 600 milyon dolarlık ödeme yapacağı belirtiliyor. Wattpad’in kurucu isimler Allen Yau ve Ivan Yuen ise şirket yönetiminde kalmaya devam edecekler. Naver’in Wattpad’i satın almasıyla birlikte platformun daha fazla ülkede kullanıma sunulması bekleniyor. Bununla birlikte gelir ve reklam için Naver’in nasıl bir strateji izleyeceği ise şimdiden merak ediliyor.

Wattpad yöneticilerinin platformda çalışmaya devam edecek olması, Wattpad’in çizgisini pek değiştirmeyeceğini gösteriyor diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>