Hindistan akıllı telefon pazarı haline geldi

0

Düşük akıllı telefon penetrasyonu ve LTE’deki patlama Hindistan’ı en büyük ikinci akıllı telefon pazarı haline getirdi. Sıralamada ABD’yi geçen Hindistan, Çin’in ardından ikinci sıraya yerleşti.

Akıllı telefon pazarı büyüyor

2017 yılının üçüncü çeyreğinde Hindistan’a 40 milyondan fazla akıllı telefon gönderildi. Araştırma şirketi Canalys’e göre, bu istatistikler ile Hindistan ABD’yi geçerek ikinci sıraya yerleşmiş oldu. Hindistan’da üçüncü çeyrekte kaydedilen sevkiyatlar yıllık bazda yüzde 23 artış gösterdi.

Samsung ve Xiaomi, üçüncü çeyrekte pazarın neredeyse yarısını oluşturdu ve sırasıyla 9.4 milyon ve 9.2 milyon adet gönderdi. Vivo, Oppo ve Lenovo ilk beş markayı oluşturarak pazarın yoğunlaşmasına devam etti.

Xiaomi en büyük sıçrayışı yaşayan marka oldu ve sevkiyatları yüzde 290 arttı. Bununla birlikte Canalys Analisti Rushabh Doshi yaptığı açıklamada, “Xiaomi’nin pazardaki yeniliklerine devam etmesiyle, Samsung’u birkaç çeyrek sonrasında geçeceğini tahmin ediyoruz” dedi. Dutt ayrıca, Hindistan’da 100’e yakın mobil cihaz markasının satıldığını kaydetti.

akıllı telefon pazarı

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>