Hindistan akıllı telefon üretiminde patlama yaşadı

1

Hindistan akıllı telefon

Hindistan akıllı telefon üretiminde adeta yeni bir merkez olmaya doğru gidiyor. Samsung gibi şirketlerin yatırımlarıyla, Hindistan akıllı telefon üretiminde önemli bir sıçrama yaşadı.

Hindistan akıllı telefon pazarında güçleniyor

Hindistan başkanı Shri Narendra Modi, geçtiğimiz günlerde Samsung Electronics’in Hindistan’da cep telefonu üretim planlarını duyurdu. Dünyanın en büyük mobil fabrikası olarak lanse edilen tesis, aşamalı olarak 2020 yılında açılacak. İlk olarak yıllık 68 milyon ünitelik üretim, 120 milyona çıkarılacak.

Samsung’a göre, 1996 yılında kurulan Noida fabrikası, Hindistan’da kurulan ilk küresel elektronik üretim tesislerinden biriydi. Bugün, 1,4 milyon metrekareyi kapsayan tesis, Samsung’un Hindistan’ı dünya için bir elektronik ihracat merkezi haline getirme hedefinin anahtarı durumunda.

Ülkenin elektronik ve bilişim teknolojisi bakanı Ravi Shankar Prasad’a göre, Hindistanda elektronik sektör 2014’ten bu yana 400.000 kişinin istihdamını sağladı. Hindistan bu sayede hem ithalat – ihracat ile gelir elde ediyor hem de ülke içinde nitelikli istihdam sağlıyor.

Yorumlar

  1. Hindistan komünist olsaydı, onlar da Çin gibi olurdu. Ne yazık ki bu büyüklükte nüfusa sahip ülker için komünizm tek çözümdür. Daha sonra da karma sisteme geçiş yapılır. Ne yazık ki İngilizler’e olan sadakatleri karın doyurmuyor…

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>