Hindistan BT üretimini artıracak

0

Hindistan BT üretimi

Hindistan BT üretimini artırmak için dört firmayı seçti. Bunun için 1 milyar dolarlık teşvik planı da açıklandı.

Hindistan BT donanımı üretimine hıza verecek

Hindistan, dizüstü bilgisayar, tablet ve kişisel bilgisayar ihracatını artırmaya yönelik 1 milyar dolarlık teşvik planı yayınladı. Bu teşvik planında Dell Inc, Wistron Corp’un ICT, Flex Ltd ve Foxconn seçildi.

Hükümet yaptığı açıklamada, akıllı telefon üreticisi Lava ve Hindistan’da Xiaomi Corp için TV üreten Dixon da dahil olmak üzere 10 Hintli şirketin de teşvik kapsamında seçildiğini söyledi. Hükümet, önümüzdeki dört yıl içinde bu şirketleri 21,59 milyar dolarlık BT donanımı üretmesini ve 36  binden fazla iş fırsatı yaratmasını bekliyor.

Planın ABD teknoloji devi Apple Inc’in iPad tabletlerinden bazılarını Hindistan’da bir araya getirmesine de yardımcı olması muhtemel. Başbakan Narendra Modi’nin elektronik sektöründeki politika baskısı, Apple tedarikçileri Foxconn ve Wistron’u Hindistan’da genişlemeye ve Pegatron Corp’u orada üs kurmaya yöneltti.

Modi’nin stratejisi, Hindistan’ın devasa pazarıyla birleştiğinde, ülkeyi Çin’den sonra dünyanın en büyük ikinci mobil üreticisi haline getirmeye de yardımcı oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>