Techinside Google News
Techinside Google News

Hindistan Gmail’i yasaklıyor

Yapılan açıklamaya göre Hindistan güvenlik güçleri artık Gmail hizmetini aktif olarak kullanamayacak.
- Advertisement -

Ülke yönetimlerinin teknolojik hizmetlerle arası her zaman iyi olmuyor. Bunun en yeni örneklerinden biri Uber’in çeşitli ülkelerde yasaklanmasıydı. Bu kez ise sıra Google’da.

Hindistan Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre kısa bir süre sonra başlayacak olan bir yasakla beraber, Hindistan’ın savunma güçleri Google’ın e-posta servisi Gmail’i kullanamayacak. Açıklamada Hindistan hükümetinden alınan emir doğrultusunda çok yakında Gmail uzantılı adresler nic.in domain adı ile değiştirilecek.

Gmail’in Hindistan askeri kuvvetlerinin kullanımından kalkacağı tarih ise 26 Ocak 2015 olarak açıklandı. Kısa bir süre önce Hindistan hükümeti, yüksek güvenlikli ve şifreli e-posta hizmetlerinin hükümet yetkililerince kullanılmasına onay vermişti.

Savunma güçlerinin Gmail’e veda edişinden sonra, tahmini olarak Mart 2015 tarihinde diğer devlet kurumlarında ve hükümet mecralarında da bu e-posta hizmeti yasaklı hale getirilecek. Bu önemli değişikliklerin sebebi ise son dönemde gerçekleşen siber suçlar ve yükselen hacking olayları olduğu tahmin ediliyor.

Uzmanlar bu yılın siber suçlar açısından sarsıcı geçeceğini söylerken, önümüzdeki 10 yıllık süreçte de rahatlama yaşamayacağımızı dile getiriyorlar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir