Hindistan Google’ın hakimiyetini kötüye kullandığını söyledi

0

Hindistan Google’

Hindistan Google’ın hakimiyetini kötüye açıklarken, antitröst soruşturmanın raporunu da yayınladı. Hindistan ile Google arasındaki gerginlik devam ediyor.

Hindistan Google’ın hakimiyetini araştırıyor

Ülkenin antitröst düzenleyicisi Reuters tarafından görülen bir raporda, Google’ın Hindistan’daki rekabeti boğduğu ve Android rakiplerinin gelişmesini engellediğine karar verdi. 2019’da Hindistan Rekabet Komisyonu, Google’ın işletim sistemi tarafından desteklenen cihazların yaygın olduğu pazarda Android’in hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına ilişkin bir soruşturma başlattı.

Soruşturmanın bulguları hakkındaki raporunda düzenleyici, Google’ın üreticilerin Android çatallarını çalıştıran cihazları geliştirme ve satma yeteneğini azaltmak için “dev finansal gücünü” esnettiğini yazdı.

Buna ek olarak komisyon, Google’ın üreticilerin Android uygulamalarını önceden yüklemesini istemesinin, mobil işletim sistemine erişim karşılığında adil olmayan bir koşul olduğunu söyledi. Raporda, Hindistan’ın rekabet yasalarını ihlal ettiği yazıyor. Düzenleyici ayrıca Play Store politikalarını “tek taraflı, belirsiz, belirsiz, taraflı ve keyfi” buldu. Reuters’e gönderilen bir bildiride Google, “Android’in daha az değil, daha fazla rekabete ve yeniliğe nasıl yol açtığını göstermek” için CCI ile çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Sadece birkaç gün önce, Güney Koreli düzenleyiciler de Google’ın pazardaki hakim konumunu Android rakiplerinin gelişimini engellemek için kullandığı kararına vardı. Ardından teknoloji devini 177 milyon dolar para cezasıyla cezalandırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>