Hindistan işlemci üretimine yatırım yapıyor

0

Hindistan işlemci üretimi

Hindistan işlemci üretimi konusunda yatırım stratejisini genişletiyor. Bu kapsamda 1 milyara dolara yakın yatırım yapılacak.

Hindistan işlemci üretimine yaklaşık 1 milyar dolar ayırdı

İşlemci üretimi tüm dünyada kriz haline gelmiş durumda. Bununla birlikte dev üreticiler yeni yatırımlar yaparak üretim kapasitesini artırmaya çalışıyor.

TSMC, üretimini artırmak için 2.5 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurmuştu. Bununla birlikte Hindistan hükümeti de uzun süreli üretim hedefleri kapsamında kapasite artışı hedefliyor. Çin’in ardından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Hindistan, işlemci üretimini yeni yatırımlarla artırmak istiyor.

Hindistan’da işlemci üretimi için fabrika kuracak olan yatırımcılar, hükümet tarafından 1 milyar dolarlık yatırım alacak. Hindistan hükümeti, yatırımın ne şartlarda verileceği hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ancak Hindistan’ın, işlemci üretimi konusunda lider olmak için kapsamlı bir yatırım planı yaptığını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>