Hindistan kripto para borsası WazirX’i inceliyor

0

Hindistan kripto para borsası

Hindistan kripto para borsası WazirX için inceleme başlattı. Borsanın, döviz düzenlemeleri ihlal ettiği iddia ediliyor.

Hindistan kripto para borsası WazirX’e ceza verecek mi?

Hindistan’ın mali suçla mücadele ajansı yaptığı açıklamada, ülkenin en büyük kripto para borsalarından biri olan WazirX’in ve yöneticilerinin döviz düzenlemelerini ihlal ettiğinden şüphelenildiğini belirtti.

Soruşturma, Hindistan hükümetinin kripto para birimlerini yasaklayabilecek bir yasa çıkarıp çıkarmamayı düşündüğü bir zamana denk geldi. Federal İcra Müdürlüğü (ED), soruşturmanın 381.93 milyon dolar değerindeki işlemleri kapsadığını belirtti.

2019’dan beri dünyanın en büyük dijital para birimi borsası Binance’e ait olan WazirX’e yönelik soruşturmanın, ED’nin Çin’in sahip olduğu yasadışı çevrimiçi bahis uygulamalarını içeren bir kara para aklama vakasını incelediği sırada başladı.

ED, soruşturma sırasında yaklaşık 570 milyon rupi değerindeki aklanmış suç gelirlerinin Binance platformu kullanılarak kripto paralara dönüştürüldüğünün tespit edildiğini belirtti. WazirX CEO’su ve Kurucusu Nischal Shetty, “KYC ve AML süreçlerini takip ederek yasal yükümlülüklerimizin ötesine geçiyoruz ve gerektiğinde kolluk kuvvetlerine her zaman bilgi sağlıyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>