Hindistan kripto para kullanımını yasaklayacak mı?

0

Hindistan kripto para kullanımına karşı olacak yeni bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Bu karar, özel kripto para birimlerini etkileyebilir.

Hindistan kripto para kullanılmasını kısıtlayabilir

Kripto para piyasası son yıllarda çok hızlı bir yükseliş içinde bulunda da bazı ülkelerde kısıtlamalarla karşılaşmaya devam ediyor. Hindistan da bu ülkeler arasında yer alıyor.

Kalabalık nüfusu nedeniyle her sektörün odak noktasında olan Hindistan, kripto para piyasası için de büyük bir öneme sahip. ancak Hindistan Parlamentosu, kripto paralara karşı yeni bir tasarıyı değerlendirecek. Hükümet tarafından sunulan tasarı, özel kripto para birimlerinin yasaklanmasını içeriyor.

Hindistan’da kripto para birimlerinin yasaklanmasıyla birlikte, ülkeye ait resmi bir dijital para biriminin oluşturulması da konuşuluyor. Eğer parlamento hükümetten gelen bu tasarıyı onaylarsa, Hindistan kripto para kullanımını yasaklayan tek büyük Asya ülkesi olacak. Bununla birlikte tamamen yasaklamak yerine, kısıtlama odaklı bir karar da çıkabilir.

2018 yılında yayınlanan genelgede ise kripto para birimleriyle işlem yapılması ve hizmet sunulması Hindistan’da yasaklanmıştı. Hindistan’da çıkacak olası bir engelleyici karar, kripto para piyasasını olumsuz yönde etkileyebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>