Hindistan otonom araçları yasaklıyor

0

Dünya, sürücüsüz otomobillere hazırlanırken, Hindistan Ulaştırma Bakanı bu teknolojinin Hindistan’a girmesine izin vermeyeceklerini açıkladı.

“Bu konuda çok netiz, Hindistan yollarında otonom araç olmayacak. İnsanları işsiz bırakacak hiçbir teknoloji Hindistan’a giremez,” ifadesini kullanan Bakan, böylece halk arasında yaşanan “otonom araç” endişelerini de ortadan kaldırmış oldu.

ABD gibi Hindistan’da da otonom araçların insanları işsiz bırakacağı korkusu yaşanıyor. Ancak ABD’nin aksine, halkı çok fakir olan ve sosyal uygulamaları da çok yetersiz olan Hindistan’da işsiz kalma fikri insanlar için daha ağır bir süreç anlamına geliyor.

Bakanın açıklamalarına göre nüfusu 1,5 milyara yaklaşan Hindistan’da şu anda 2.200.000 şoföre ihtiyaç var. Bazı teknoloji firmaları ise otonom taksiler ve otonom kamyonlarla şoför ihtiyacını karşılamayı planlıyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>