Hindistan polisi Amazon yöneticilerini sorgulayacak

0

Hindistan polisi Amazon

Esrar kaçakçılığı iddialarıyla Hindistan polisi Amazon yöneticilerini sorgulayacak. Kaçakçılıkta e-ticaret platformunun kullanıldığı iddia ediliyor.

Hindistan polisi Amazon yöneticileri ile görüşüyor

Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletindeki polis, marihuana kaçakçılığı yapıldığı iddia edilen bir vakayı araştırmak üzere Amazon.com Inc’in yerel yetkililerini çağırdı. Güvenlik güçleri, bunun için e-ticaret platformunun kullanıldığını söyledi.

Polis, eyalette 20 kg uyuşturucu madde ile iki kişiyi tutukladı ve maddeyi farklı eyaletlerde kaçırmak ve sipariş etmek için Amazon’un Hindistan alışveriş web sitesini kullandıklarını tespit etti. Kaçakçılar, doğal bir gıda tatlandırıcısı olan kurutulmuş stevia yaprakları kisvesi altında listelenen ilacı sipariş etmek ve teslim etmek için Amazon Hindistan platformunu kullandı. Polis yaptığı açıklamada, Amazon platformunun şu ana kadar 148.000 dolar değerinde 1.000 kilogram esrar satmak için kullanıldığını iddia etti.

Kıdemli bir bölge polis memuru olan Manoj Singh, Amazon yetkililerinden platformlarının yasaklı maddelerin satışı için nasıl kullanılabileceğini açıklamalarının istendiğini söyledi Singh: “Amazon, bu marihuana teslimatına, lojistik destek sağlamaktan teslimata kadar birçok düzeyde katılıyor” ifadelerini kullandı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>