Hindistan Starlink’i uydu internet için uyardı

0

Hindistan Starlink

Hindistan Starlink’e uydu internet planını durdurmasını söyledi. Lisanssız şekilde dağıtılan internet için onay alınmasına vurgu yapıldı.

Hindistan Starlink ile gerginlik yaşıyor

Hindistan hükümeti, Starlink’e işletme ruhsatı alana kadar ülkedeki uydu internet hizmetini “rezervasyon/işleme”yi derhal durdurmasını söylediğini bildirdi.

SpaceX bölümü 1 Kasım’da Hindistan’da bir işletme olarak kaydoldu ve ön siparişlere başladı. Ancak henüz hizmeti çalıştırma iznine sahip değil. Yetkililer ayrıca olası müşterilerin bu aşamada kaydolmalarını da engelledi.

Şirket, 2022’nin sonuna kadar ülkede 200.000 bağlantı hedeflemesine rağmen, Starlink’in Hindistan’daki ilk çıkışı için kesin bir tarih belirlemedi. 1 Kasım itibariyle 5 binden fazla ön sipariş bulunuyordu.

Starlink şu anda 21 ülkede çoğunlukla genel beta testlerinde mevcut. Ancak SpaceX, Hindistan’a mümkün olan en kısa sürede hizmet etmek için özellikle güçlü bir teşvike sahip. Uydu geniş bant için başlıca pazar ve Starlink ekibi, 2022’nin sonlarında Hindistan’da satılan cihazların yüzde 80’inin kırsal alanlara hizmet edeceğini umuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>