Hindistan Yasası kripto ticaretine hapis getiriyor

0

Hindistan Yasası kripto ticareti

Hindistan Yasası kripto ticaretini yasaklarken, sert önlemler de alıyor. Yasayla birlikte ticaret yapan kişiler hapis cezası da alacak.

Hindistan Yasası kripto ticaretini hapisle cezalandıracak

Hindistan’da kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını yasaklayacak yasa tasarısı, yasayı ihlal edenlerin arama emri olmaksızın tutuklanmasını ve kefaletsiz tutulmasını da amaçlıyor.

Başbakan Narendra Modi’nin hükümeti daha önce çoğu kripto para birimini yasaklamayı planladığını belirtmişti. Bu, Çin’in Eylül ayında aldığı ve kripto para birimleri üzerindeki baskısını yoğunlaştıran önlemleri izleyen bir hareket oldu.

Tasarının özetine göre Hindistan hükümeti, bir “değişim aracı, değer saklama aracı” olarak dijital para birimlerinde “herhangi bir bireyin madencilik, üretim, tutma, satma (veya) işlem yapma konusundaki tüm faaliyetlerine genel bir yasak” getirmeyi planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>