Hindistan yayın kalitesi için çağrıda bulundu

0

Hindistan yayın kalitesi

Koronavirüs salgınıyla ilgili yayın kalitesi düşürme çalışmaları Hindistan’a da sıçrıyor. Hindistan yayın kalitesi düşürülmesi için platformlara talepte bulundu.

Hindistan yayın kalitesi düşürülmesini istedi

Koronavirüs salgını nedeniyle başlatılan evde kal hareketi, internet altyapısında fazla yüklenmelere neden oldu. Avrupa Birliği Komisyonu tarafından, içerik yayıncılarına yapılan çağrı cevap buldu ve Netflix, YouTube gibi dev platformlar yayın kalitelerini düşürdü.

Ancak Komisyon’un yaptığı çağrı sadece Avrupa ülkeleri özelinde kaldı. Hindistan gibi Asya ülkeleri de koronavirüs salgını nedeniyle internet altyapısında sorunlar yaşıyor. Nüfusu yaklaşık 1.3 milyar olan Hindistan, bu konuda en çok zorluk çeken ülkeler arasında yer alıyor.

Hindistan merkezli operatörler tarafından yapılan açıklamada Netflix, Amazon Prime ve YouTube gibi platformların yayın kalitelerini düşürülmesi istendi. Böylelikle eğitim, sağlık ve bankacılık gibi daha öncelikli alanlarda hizmetin sürdürülebilir olması hedefleniyor. Koronavirüs salgını yaygınlaştıkça, internet altyapısında da teknik sorunlar yaşanacak gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>