Hindistan yerel üretimi destekleyecek

0

Hindistan yerel üretim

Hindistan yerel üretimi desteklemek için Çin yapımı cihazlara yönelik yeni bir strateji izleyecek. Bundan Xiaomi ve Dell gibi devler etkilenebilir.

Hindistan yerel üretim için çalışacak

Hindistan’ın yerli teknoloji üretimini teşvik etme girişimleri yeni bir boyut kazanıyor. Reuters kaynakları, ülkenin İletişim Bakanlığı’nın Çin yapımı WiFi modüllerine sahip cihazların onayında, tarih değişikliğine gidilecek.

Hareketin, Dell ve HP gibi Amerikan şirketlerinin yanı sıra Lenovo, Oppo ve Xiaomi gibi Çinli firmalar için 80’den fazla ürün lansmanını geciktireceği bildirildi. Hindistan’ın TikTok ve diğer Çin menşeli uygulamaları yasaklamasının ardından ürün lansmanlarını da yasaklaması Çin ile Hindistan arasında ilişkileri sarstı.

Ayrıca erteleme alacak şirketler de bu durumdan etkilenecek. Teknolojide dışa bağımlılığı azaltmak isteyen Hindistan, yerel üretimi artırmak amacıyla yabancı ürün lansmanlarını erteliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>