Hintli işletmeler elektrikli araçlar için destek bekliyor

0

Hintli işletmeler elektrikli araçlar

Hintli işletmeler elektrikli araçlar için hükümet desteği bekliyor. İşletmeler, 2030 yılı hedefleri için destek arayışında.

Hintli işletmeler elektrikli araçlara geçişi hızlandırmak istiyor

Hindistan’daki işletmeler, 2030 yılına kadar tüm yeni araç satışlarının en az yüzde65’inin elektrikli olması hedefini tutturmak için hükümet desteği arıyorlar.

Otomobil üreticileri Mahindra&Mahindra ve Volvo, petrol devi Shell ve temiz mobilite girişimleri de dahil olmak üzere 25’ten fazla şirket, Hindistan’ın elektrikli araçlara geçişi desteklemek için sağlam hedefler belirlemesini ve politikalar oluşturmasını istiyor.

Hindistan, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyanın en büyük üçüncü sera gazı salan ülkesidir ve iklim değişikliğine karşı mücadelede hayati öneme sahiptir.

Hindistan’daki WBCSD direktörü Joe Phelan, “Hindistan’ın yenilenebilir enerji sektöründeki hızlı büyümeden sonra, taşımacılığın karbonsuzlaştırılması Hindistan’ın iklim değişikliğini ele almak için bir sonraki büyük fırsatıdır” dedi.

WBCSD yaptığı açıklamada, 2030 hedefine ulaşmanın yaklaşık 200 milyar dolarlık bir yatırım fırsatı sağlayabileceğini ve Hindistan’ı da azaltacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>