Hiperotomasyona geçişte 2024 yılı geçiş olacak

0

Hiperotomasyon

Salesforce ve Vanson Bourne’un yakın tarihli araştırmasına göre, otomasyon talebi tüm endüstrilerde arttı. Ancak mevcut mimariler ilerlemeyi yavaşlatıyor ve kuruluşların yüzde 80’i otomasyon programlarını desteklemekten endişe duyuyor. Salesforce, BT’nin bu otomasyon taleplerine ve zorluklarına nasıl yaklaştığını anlamak için 600 CIO ve BT karar vericilerinden oluşan küresel bir anketi görevlendirdi.

Salesforce 600 CIO ve BT liderliği otomasyonu anket araştırmasından elde edilen bazı önemli bulgular şunlardır:

Kuruluşların yüzde 91’i, iş ekiplerinden gelen otomasyon talebinin son iki yılda arttığını söylüyor.

Otomasyon için en yüksek talep araştırma ve geliştirme (yüzde 39), idari/operasyonlar (yüzde 38), müşteri hizmetleri (yüzde 33) ve pazarlama (yüzde 26) ekiplerinden geldi.

Katılımcıların neredeyse tamamı (yüzde 96), sistemler ve iş gereksinimleri değiştikçe otomasyonu değiştirmenin ve yeniden inşa etmenin bir zorluk olduğunu söyledi.

Kuruluşların yüzde 80’i, otomasyonu desteklemek için uygulamaları ve veri ortamlarını yeniden yapılandırırken teknik borcu birleştireceklerini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>