HiSilicon çip üretimini genişletiyor

0

HiSilicon çip

HiSilicon çip üretimini daha geniş bir pazara yaymaya hazırlanıyor. Böylelikle HiSilicon, yalnızca Huawei için çip üretmeyecek.

HiSilicon çip üretiminde serbest pazarda

Akıllı telefon sektörünün dev ismi Hauwei’nin çip üretimini, Shenzen merkezli çip üreticisi HiSilicon tarafından yapılmaktaydı. Yalnızca Huawei için çip üretimi gerçekleştiren HiSilicon, artık serbest piyasaya açılmaya hazırlanıyor.

Shenzen’de gerçekleştirilen ELEXCON 2019 etkinliğinde, HiSilicon 4G çiplerini piyasaya sürdü.  Nisan 2019’da kurulan şirketin, Hauwei için çip üretmeye devam edeceği ancak serbest piyasada da satış yapacağı belirtiliyor.

HiSilicon’un serbest piyasaya açılmasıyla birlikte, yalnızca akıllı telefon sektörüne olan odağının değişmesi de bekleniyor. HiSilicon’un otomotiv sektörü için de yeni çözümler sunabileceği konuşuluyor. 2020 yılında HiSilicon’un, serbest piyasada nasıl bir performans göstereceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>