Techinside Google News
Techinside Google News

Hitachi robotik şirketlerini birleştiriyor

Hitachi, Japonya ve ASEAN ülkelerinde robotik pazarındaki konumunu güçlendirmek için grup şirketlerinden Hitachi Automation ve Kyoto Robotics'i birleştirmeyi planladığını duyurdu.
- Advertisement -

Hitachi, Japonya ve ASEAN ülkelerinde robotik pazarındaki konumunu güçlendirmek için grup şirketlerinden Hitachi Automation ve Kyoto Robotics’i birleştirmeyi planladığını duyurdu.

Duyuru, işletmeler işgücü sıkıntısı ve yüksek üretim talepleriyle karşı karşıya kalırken artan otomasyon ve veri toplama talebine yanıt vererek, Hitachi’nin endüstriyel robotik işinin küresel gelişimini hızlandırması sırasında geldi.  Kyoto Robotics 2000 yılında kuruldu ve Nisan 2021’de Hitachi tarafından satın alındı. Hitachi Automation, dijital çözümlerle robotik sistemleri birleştirmeye odaklanırken, Kyoto Robotics, endüstriyel ve üretim robotik çözümlerine odaklanan robotik çözümler koludur.

Kyoto Robotics, kuruluşundan bu yana, nesneleri yüzde 99,99 doğrulukla tanıma kapasitesiyle tamamen otonom olarak çalışan akıllı robotik görüş sistemleri geliştiriyor. Bu çözümler, otonom navigasyon ve operasyon sağlamak için bir 3D görüş ve yapay zeka kontrol sistemine sahiptir.

Birleşmenin ardından Hitachi, Hitachi Automation’ın ön mühendislik yetenekleri ile Kyoto Robotics’in akıllı robotik görüş sistemlerinin birleşimi yoluyla otomasyon ve dijital üretim ve lojistik yeteneklerini genişletecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir