Hızlı veri transferinde yeni çözüm

0

Intellica tarafından sektöre sunulan ve yeni bir ürün olan ICC (Intelligent Consistency Checker), temelde, bir kurumda farklı sistemler arasındaki olası veri tutarsızlıklarını tespit etmek, tespit edilen tutarsızlıklar konusunda kullanıcıları ve/veya sistemleri uyarmak ve düzeltmeler için yol göstermek amacını güden bir çözüm.

ICC’nin gözlenen ilk faydası, iş birimlerinin ve özellikle tepe yönetimin, oluşturulan raporlara ve doğruluğuna olan güveninin artması, bunun sonucu olarak da BT birimleri üzerinde raporlar ve verilerin sağlığı konusunda baskının son derece azalması.

ICC, farklı veri kaynakları ve/veya sistemleri arasında tutarlılık kontrollerini otomatik olarak gerçekleştirebilmekte. Veri karşılaştırmalarını kolaylaştırmak için, iş ve/veya BT kullanıcıları tarafından kolaylıkla oluşturulabilecek, genel amaçlı şablonlar ve bu şablonlar üzerine tanımlanmış daha özel kurallar kullanmakta. Tutarsızlık kontrollerini iş kullanıcıları tarafından belirlenmiş olan iş kurallarına göre yapmakta.

ICC aşağıdaki durumların herhangi birinde kullanılabilir:

  • Bir proje ortamında tutarlılık kontrol sistemi olarak,
  • Herhangi bir veri entegrasyon sürecinin beklenen sonuçtan farklı bir sonuç oluşturduğunu algılanması amacıyla,
  • Verinin oluşma trendlerinin izlenmesi (örneğin haftalık değişimi normalde ± yüzde 5 olması gereken bir verinin bir hafta yüzde 25 değiştiğin tespiti ve alarm olarak iletilmesi)
  • Önceden belirlenmiş eşiklerin aşılması durumunda alarmlar üretilmesi,
  • Verideki anormalliklerin algılanması,
  • Önceden belirlenen kurallara uymayan tüm verinin algılanması,
  • İki veya daha fazla sistem arasında çapraz kontrol yapılması,
  • Geçiş (migrasyon) ve dönüşüm (transformasyon) projelerinde eski ve yeni sistemler arasında veri tutarlılığının sağlanması.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>