H&M blockchain kullanacak

0

H&M blockchain

H&M blockchain ile tedarik zinciri yönetimini güçlendirmeye hazırlanıyor. Bu teknolojiyle H&M iş süreçleri için önemli bir teknolojik yatırım yapmış olacak.

H&M blockchain ile güçlenecek

Kripto paralarla hayatımıza giren blockchainin kullanım alanları, kısa sürede bunun çok daha ötesine geçti. Özellikle tedarik zinciri yönetiminde blockchain sunduğu avantajlarla dünya devi markaların da dikkatini çekiyor.

Önemli blockchain platformlarından biri olan VeChain, H&M’in üst sınıf ürünlerinin üreticisi olan Cos ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla H&M, tedarik zinciri yönetiminde güvenlik, hız ve verimliliği artırmak için blockchain kullanacak.

VeChain’in CEO’su Sunny Lugeçtiğimiz günlerde hızlı bir moda markası ile anlaşma imzaladıklarını söylemişti. VeChain’e ait olan ve 4.000’den fazla ürünün tedarik zinciri kontrolünün yapılabildiği MyStory uygulamasının, artık H&M tarafından da kullanılması bekleniyor.

H&M gibi moda devinin bu alanda teknolojik yatırım yapmış olmasının, diğer markaları da harekete geçirmesi sürpriz olmayacaktır. Yapılan bu anlaşmayla birlikte VeChain yüzde 10’luk bir büyüme yaşadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>