Hobbi uygulaması indirilmeye sunuldu

0

Hobbi uygulaması

Facebook tarafından geliştirilen Pinterest benzeri Hobbi uygulaması indirilmeye sunuldu. Hobbi uygulaması ile kullanıcılar fotoğraf koleksiyonu oluşturabilecek.

Hobbi uygulaması kullanıma sunuldu

3 milyara yakın aylık aktif kullanıcısı bulunan Facebook, farklı alanlara yönelik uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un bu yöndeki son uygulaması ise Hobbi oldu.

Fotoğraf koleksiyonu uygulamalarına yönelik geliştirme çalışmaları yürüten Facebook, Pinterest’e benzer bir uygulamayı kullanıma sundu. Hobbi ile kullanıcılar, istedikleri alanda fotoğraflar yükleyebiliyor ve fotoğraf koleksiyonları oluşturabiliyor. Ayrıca videolar da hazırlayıp, bunu arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar.

Uygulamanın Pinterest’ten farklılık gösterdiği en önemli konu ise fotoğraf panelleri oluşturma ve arkadaşlarla paylaşma özelliğinin bulunmaması. Bu da Hobbi’yi daha kişisel bir platform haline getiriyor.

Şu an için yalnızca iOS platformundan indirilebilen Hobbi, henüz küresel olarak yayınlanmadı. Deneme uygulaması olarak görülen Hobbi’nin başarı gösterip göstermeyeceği ise şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>