Hollanda Apple’a ceza kesti

0

Hollanda Apple

Aternatif ödeme yöntemleri sunmadığı gerekçesiyle Hollanda’dan Apple’a ceza geldi. Apple düzenleme yapana kadar her hata ceza ödeyecek.

Hollanda’dan Apple’a ceza!

Hollandalı bir antitröst düzenleyicisi, Hollanda hükümetinin Hollanda’daki flört uygulaması geliştiricilerinin alternatif ödeme yöntemleri kullanmasına izin vermek için uygulama mağazasını açma emrine uymadığı için Apple’a 5 milyon euro para cezası verdi.

Apple yaptığı açıklamada, Tüketiciler ve Piyasalar Kurumu’nun Aralık kararına uyduğunu söyledi. Ancak düzenleyici, Apple’ın uymadığını belirledi. ACM yaptığı açıklamada, Apple’ın birkaç noktada gereksinimleri karşılamadığını vurguladı.

En ciddi sorunlardan biri, Apple’ın şartlarını ayarlamamış olması, bu nedenle flört uygulaması sağlayıcılarının hala diğer ödeme yöntemlerini kullanamaması.  ACM kararına yanıt olarak Apple temyize gitti..

Sonuç olarak ACM, karara uyana kadar şirkete her hafta 5 milyon ila 50 milyon avro arasında para cezası vereceğini bildirdi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>