Hollanda’dan App Store için yeni iddialar

0

Hollanda App Store

Hollanda’dan App Store için yeni iddialar gündeme geld. App Store’un rekabet yasalarını çiğnediği iddia ediliyor.

Hollanda App Store için incelemelerini sürdürüyor

Hollanda’nın rekabet düzenleyicisi yaptığı açıklamada, Apple’ın ülkenin rekabet yasalarını çiğnediğini ve iPhone üreticisinin App Store ödeme politikalarında değişiklik yapılmasını emrettiğini söyledi.

Apple’ın uygulama geliştiricilerinin uygulama içi ödeme sistemini kullanmasını ve dijital ürün satın alımlarında yüzde 15 ila yüzde 30 komisyon ödemesini zorunlu kılması, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler ve kanun koyucular tarafından inceleme altına alındı. Apple’ın uygulamalarının pazardaki hakim konumunun kötüye kullanılması anlamına gelip gelmediğine ilişkin Hollanda soruşturması 2019’da başlatıldı, ancak daha sonra kapsamı, öncelikle Tinder’ın sahibi Match Group Inc. dahil olmak üzere flört uygulamalarına odaklanacak şekilde daraltıldı.

Apple yaptığı açıklamada: “ACM tarafından verilen emre katılmıyoruz ve temyiz başvurusunda bulunduk. Apple, Hollanda’da yazılım dağıtımı pazarında hakim bir konuma sahip değil, geliştiricilere yardımcı olmak için muazzam kaynaklar oluşturdu” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>