Hollywood da kripto para konusuna el attı

0

Hotmail kurucusu

Kripto paranın son bir senede yüz milyonlarca insanın yatırım yaptığı bir alana dönüşmesi ve ekonomi bültenlerini standart konusu haline gelmesi, Hollywood’un da gözünden kaçmadı.

Kripto para hep karanlık işlerle bağlantılı

Kripto para konulu bir film çekeceğini açıklayan film stüdyosu, başrolünü Beau Knapp’in oynayacağı filmin, bir FBI ajanının, sanat dünyasında kripto para üzerinden yürütülen karanlık işleri araştırmasını anlatacağını açıkladılar.

Ayrıca, “Coen Kardeşler” olarak bilinen senarist ve yönetmen kardeşler Joel Coen ve Ethan Coen’in de Bitcoin’in yükselişinde büyük önem taşıyan ve uyuşturucu ya da kara para aklama konusunda uzun süre faliyet gösterdikten sonra FBI’ın özel operasyonu ile sahibi tutuklanan Silkroad.com hakkında bir film üzerinde çalıştığı biliniyor.

Öyle görünüyor ki, son bir yılda günlük hayatın içine sirayet etmeye başlayan kripto para artık Hollywood’unda gündeminde ancak şimdilik Holywood senaristleri kripto paranın sadece karanlık yüzünü öne çıkarmayı tercih ediyor gibi görünüyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>