Hollywood’u hack’lediler!

0

Dev film yapımcısı Sony Entertainment’in hack’lenmesinden ders çıkarmayan Hollywood’un yeniden hack’lenmiş olması mümkün mü? Dark Overlord isimli bir hacker grubuna göre, Hollywood’un tüm mahrem bilgileri ellerinde bulunuyor.

Dark Overlord, daha önce Netflix’e ve İngiltere’deki bir ameliyathaneye yaptıkları dijital saldırılarla adını duyurmuştu. Ancak hacker grubu bu kez, çok daha büyük bir balık yakaladığını iddia ediyor. 

Ünlülerin telefon numaraları hacker’ların elinde

Hacker grubunun sözcüsüne göre, Hollywood’un en aktif şirketlerinden Line 204’ü hack’leyen grubun elinde sayısız ünlü ismin kontak bilgileri, banka hesap numaraları ve faturaları gibi “mahrem” bilgileri bulunuyor. 

İnternette yayınlanması halinde Hollywood’daki profesyonellerin tüm iletişim olanaklarının iptal olacağı, telefonlarını kapatıp atmak yeni numaralar almak zorunda kalacakları, e-posta servislerinin çöple dolacağı tahmin ediliyor. Tüm Hollywood’un birbirine ulaşamaz hale gelmesiyle sektörde işlerin büyük sekteye uğraması da bekleniyor.

Şirketin çalınan dosyalarında ayrıca Apple, Google, Microsoft, Netflix, Funny or Die, ABC, HBO, Hulu gibi dev şirketlerin yöneticilerine ait kontakt bilgileri de yer alıyor. 

Line 204 ise bu iddiaları doğrulayarak FBI’a başvurdu ve hacker’ların saldırısına uğradığını ve şirket sırlarının yer aldığı dosyalarının çalındığını bildirdi. 

Bakalım bu hack olayı ne kadar derinlere inecek ve arkasından neler gelecek?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>