Hololens içerik üreticileri için Mixed Reality Partner Programı

0

Microsoft, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik arasında yeni bir format olarak tanımladığı ve Hololens gözlüklerini konu alan Mixed Reality konusunda yeni bir ortaklık programı duyurdu.

Daha önce var olan Hololens Ajans Sertifikasyonu programını genişleten Mixed Reality Partner Program’ına üye olan şirketler artık Hololens konusunda sistem entegratörü olarak da çalışabilecekler. Böylece, başka kuruluşların ihtiyaçlarına uygun çözüm sunarken gerekli donanımları ve yazılımları sağlayabilme yetisine de kavuşacaklar.

Hololens kullanan şirketlerin sayısı artacak

HoloLens Agency Readiness Partner programı ise kuruluşların veya bireylerin, sadece Hololens benzeri sistemlerde uygulama geliştirme konusundaki uzmanlıklarını belgeliyordu. HoloLens Agency Readiness Partner programına üye olan toplam 30 ajans, şimdi ayrıca kısa bir eğitimin ardından Mixed Reality Partner Programı’na da üye olacak.

Tüm bu sertifikasyonlar sonrasında, farklı endüstrilerdeki kurumlar artırılmış gerçeklik uygulamalarını kendi iş süreçlerine entegre etmek istediklerinde, sertifika sahibi ajanslardan kolaylıkla hizmet alabilecekler.

Bu sürece örnek çalışmalardan birini kısa süre önce Toyota gerçekleştirmiş, Japon otomotiv devi Türkiye’de de hizmete sunduğu yeni uygulamasıyla, Hololens kullanan Toyota uzmanları sayesinde, internet üzerinden showroom’a bağlanan müşterilerine galerileri ve araçları sanal olarak gezdirip inceleme imkanı sunmaya başlamışlardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>