Honda araçlarını 15 dakikada şarj edecek

0

Honda araçlarını

Honda araçlarını 15 dakikada şarj edebilecek yeni bir planlama üzerinde çalışıyor. Süreç başarılı bir şekilde ilerlerse 15 dakikada şarj olan araçlar, gelecek yıl trafiğe çıkacak.

Honda araçlarını trafiğe çıkaracak

Honda elektrikli otomobil piyasasında hızlı şarj ile adından söz ettirmek istiyor. 15 dakikada tamamen şarj olabilen elektrikli araçlar ile 2018 ve 2019 yıllarına hızlı bir giriş yapacak. Daha önce hidrojen yakıtlı araçlar geliştirmeye odaklanan şirket, 2018 yılında iki adet elektrikli araç devreye almayı planlıyor. Honda araçların, 15 dakikalık tam dolum ile 240 km yol gidebileceğini belirtti.

Honda elektrikli otomobillerinin önümüzdeki yıl Japonya’da trafiğe çıkmasını planlıyor. Avrupa’da ise 2019 yılında trafikte olacağı belirtiliyor.

Otomobil üreticilerinin birçoğunun elektrikli otomobili, yaklaşık üç-dört saatte şarj oluyor. Hatta şarj istasyonuna göre bu süre altı-sekiz saat de sürebiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>