Honda Çin’de yeni elektrikli araç markasını piyasaya sürecek

0

Honda Çin

Honda Çin’de yeni elektrikli araç markasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Honda yeni markanın “e:N Serisi” olarak adlandırılacağını açıkladı.

Honda Çin’de elektrikli araç üretip satacak

Honda yaptığı açıklamada, gelecek yıl Çin’de yeni bir elektrikli araç markasını piyasaya süreceğini ve 2030’dan itibaren Çin’de yalnızca pilli elektrikli, hidrojen yakıt hücreli veya benzinli-elektrikli hibrit araçları satacağını açıkladı.

Yakıt tasarruflu içten yanmalı motorlarıyla tanınan Honda, geçen yıl Çin’de 1.6 milyondan fazla araç satışı yaptı. Honda, yeni markanın “e:N Serisi” olarak adlandırılacağını ve önümüzdeki beş yıl içinde ortakları GAC ve Dongfeng Motor ile birlikte 10 modeli piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Çin’de karbonsuzlaşma stratejisiyle birlikte elektrikli araçlara yoğun bir talep gösteriliyor. Ayrıca Çin hükümeti ülkede elektrikli araç üretimini teşvik etmeye yönelik adımlar da atıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>