Honda elektrikli otomobil planını açıkladı

0

Honda elektrikli otomobil

Honda elektrikli otomobil satışlarına yönelik gelecek planını belirledi. 2040 yılında Honda, tamamen elektrikli otomobil satacak.

Honda elektrikli otomobil satışına odaklanıyor

Honda, 2040 yılına kadar elektrikli otomobil harici satışlarını durduracağını söyledi. Otomobil üreticisi, küresel olarak satışlarının yüzde 40’ının 2030’a kadar elektrikli ve yakıt hücreli araçlardan oluşmasını hedefliyor. Honda bu satışların 2035’te yüzde 80 ve 2040’ta ise yüzde 100’e ulaşmasını hedefliyor.

Honda; General Motors, Ford, Volkswagen, Volvo ve diğerlerinin geçtiğimiz aylarda benzer vaatlerde bulunmasıyla tamamen elektrikli bir geleceğe imza atan en son otomobil şirketi oldu. Honda ayrıca 2050 yılına kadar “tüm ürünler ve kurumsal faaliyetler için karbon nötr” olacağını söyledi.

Honda’nın yeni CEO’su Toshihiro Mibe, Honda’nın Japonya hükümetinin 2030’a kadar emisyonlarda yüzde 46’lık bir azalma hedefine ulaşmasına yardımcı olmaya kararlı olduğunu belirtti. Mibe, Honda’nın önümüzdeki 6 yıl içinde elektrifikasyon dahil olmak üzere araştırma ve geliştirme girişimlerine toplam 46.3 milyar dolar yapacağını açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>