Honda otonom sürüş konusunda iddialı

0

Honda otonom sürüş

Honda otonom sürüş konusunda oldukça iddialı çalışmalar yapıyor. 3. Seviye otonom sürüşte, Honda bir ilke imza atacağını belirtiyor.

Honda otonom sürüş teknolojilerine odaklanıyor

Otonom sürüşteki rekabet artarken, Honda ve Tesla gibi sektör devleri bu alanda bir ilke imza atmaya çalışıyor. 3. Seviye otonom sürüş teknolojisine hangi üreticinin sahip olacağı konusu büyük bir rekabet oluşturmuş durumda.

Japonya merkezli otomotiv devi Honda, 2021 yılı sonuna gelmeden yeni bir otonom araç çıkaracaklarını duyurdu. Legend isimli bu aracın sedan olacağı ve en üst otonom sürüş sistemiyle geleceği belirtiliyor. Sensörlerle donatılacak araç, tamamen kendi kendine gidebilecek. Honda, bu araçla otonom araç sektöründe bir ilki gerçekleştireceğini iddia ediyor.

Honda kendi otonom sürüş sisteminin, basit ve gelişmiş bir yapı olacağını, bu basit yapı sayesinde aracın kendi kendine gidebilecek seviyede olacağını belirtiyor.

Honda’nın bu iddialarının gerçek olup olmayacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz. Otonom araçlar, trafik kazalarını azaltma konusunda bir hayli başarılı olabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>