Honda Ropot çocukları koruyacak

0

Honda Ropot

Honda tarafından geliştirilen Honda Ropot isimli asistan, çocukları koruyacak. Karşıdan karşıya geçişlerde Honda Ropot trafiği kontrol edecek.

Asistan Honda Ropot çocukları koruyacak

Birçok ebeveyn, çocuklarının okula veya başka bir yere tek başlarına gitmeleri durumunda endişe duyuyor. Özellikle de trafikte karşıdan karşıya geçişler, ebeveynlerin en büyük endişeleri arasında yer alıyor.

Çocuklar için asistan bir robot geliştiren Honda, Honda Ropot isimli asistanını duyurdu. Honda Ropot, çcouklar için ikinci bir göz gibi davranacak. Honda Ropot’ta kullanılan Honda Sensing sensörleri, çocukların sırt çantasına koyuluyor. Honda Ropot böylelikle karşıyı, sağı ve solu gözetleyebiliyor. Araç algılama sistemi bulunan Ropot, herhangi bir araç tespit ederse titreşim ile çocuğu uyarıyor. Bu da yaşanması muhtemel kazaların önüne geçilmesini sağlıyor.

Üzerinde GPS de bulunan Ropot ile ebeveynler, çocukları için rota takibi yapabiliyor. Ayrıca kavşaklara gelindiğinde ebeveynler de titreşim ile çocuklarını dikkatli olmaları yönünde uyarabiliyor. Şu anda sadece tanıtımı yapılan Ropot’un ne zaman satışa çıkacağıyla ilgili ise bilgi verilmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>