Honda Türkiye fabrikasını kapatacak mı?

0

Honda Türkiye

Honda Türkiye fabrikasını kapatacak haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Honda’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama geldi.

Honda Türkiye fabrikasından vazgeçiyor

Honda’nın Avrupa’daki en büyük ikinci fabrikası olan Şekerpınar’daki fabrika, CIVIC üretimi gerçekleştiriliyor. Ancak son günlerde basında çıkan haberlerde, Honda’nın İngiltere başta olmak üzere bazı fabrikalarını kapatacağı gündeme düştü. İngiltere başta olmak üzere, Şekerpınar’daki fabrikanın da kapatılacağı iddia edildi. İddialara göre Honda Avrupa’daki tüm fabrikalarını kapatacak ve üretimini Japonya’da yaparak, Avrupa satışlarına devam edecek.

Son günlerde çok fazla söylentinin yapıldığı konuyla ilgili sonunda Honda’dan resmi açıklama geldi.

Honda’nın yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de devam eden Honda CIVIC sedan araç üretimine artık son verilecek.

Ayrıca açıklamada “Türk hissedarlar ile yapıcı diyaloğumuz sürecek. Türkiye’deki iş operasyonlarımıza devam etme niyetindeyiz” denildi.

Bu durum Şekerpınar’daki fabrikanın kapatılması anlamına da gelebilir. Eğer iddialar gerçekleşirse, 3500 çalışanın işine son verilebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>