Honda veri sızıntısı yaşadı

0

Honda veri sızıntısı

Otomotiv sektörünün önemli isimlerinden Honda veri sızıntısı yaşadığını duyurdu. açıklamada, 976 milyon adet veri kaydının internete sızdığı belirtildi.

Honda veri sızıntısı için açıklaması yaptı

Şirketlerin verilerini dijital ortamlarda tutması nedeniyle, son yıllarda siber saldırılarda da artış yaşanıyor. Siber saldırganlar, şirketlerin sunucularına ve veri tabanlarına yaptıkları saldırılarda, kritik şirket ve kullanıcı bilgilerine ulaşabiliyorlar.

Siber saldırıya uğrayan son şirketlerden biri ise otomotiv dünyasının önemli ismi Honda oldu. Honda tarafından yapılan açıklamada, 4 Aralık’ta yapılan saldırıda 976 milyon adet veri kaydının internete sızdırıldığı belirtildi.

Bu veriler arasında kişilerin ad-soyad, mail, telefon, aracının marka ve modeli gibi kişisel bilgilerin yer aldığı belirtildi. Honda, durumun fark edilmesi sonrasında direkt olarak sunucuların erişime kapatıldığını duyurdu.

2019 yılının başlarında Honda, 134 milyon satırlık veri kaydının da internete sızdırıldığını duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>