Hopi’yle her 2 saniyede 1 alışveriş

0

Boyner Grup’un 2015 yılı Nisan ayında tüketicilerle buluşturduğu Türkiye’nin alışveriş app’i Hopi, 7 milyon üyeye ulaştı

Alışveriş uygulaması Hopi, dördüncü yılına 7 milyon üye ile adım attı. Nisan 2015’te “alışverişin yeni icadı” olarak lanse edilen Hopi büyümeye  devam ediyor. Nisan itibariyle 7 milyonuncu üyesini platforma eklemeyi başaran Hopi, hem tüketicilere hem de markalara kazandıran iş modeli sayesinde bugüne kadar 14 milyar TL’lik alışverişte kullanıldı.

Mağaza ve internette her 2 saniyede 1 alışveriş Hopi ile yapılıyor

Kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını Türkiye’de üretilen “big data” ve “yapay zekâ” teknolojileriyle öğrenen Hopi, üyelerinin karşısına kişiselleştirilmiş tekliflerle çıkıyor.  Hopi, dakikada ortalama 33 alışverişte, yani her iki saniyede 1 kez kullanılıyor.

Hopi ile bugüne kadar 63 milyon ürün satın alındı

Yeme içmeden teknolojiye, hazır giyimden ayakkabıya, havayolu ulaşımından eğlenceye, akaryakıttan kargoya kadar 130 marka ve 8 binden fazla noktada kullanılabilen Hopi ile bugüne kadar 63 milyon ürün satın alındı. Hopililer en çok tekstil ürünü, akaryakıt ve ayakkabı satın alırken, bunları restoran harcamaları takip etti.

Teknolojisi ve iş modeli ile dünyanın ilgilendiği bir perakende ve alışveriş uygulaması konumuna ulaşan Hopi, sadece Türkiye’de değil dünyada da ilk olma özelliğini koruyor. Sunduğu kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi ile kullanıcısına en avantajlı fırsatları sunan Hopi, bu özelliği ile özellikle gelişmekte olan ülkelerden ilgi görüyor. Orta Doğu, Uzakdoğu, Güney Amerika’nın yanı sıra Avrupa pazarları için görüşmelerin devam ettiği Hopi yakın gelecekte Türkiye’den dünyaya açılan bir inovasyon olmaya hazırlanıyor.

Görsel: Onur Erbay, Hopi Genel Müdürü

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>