HotelsPro Yeni Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan

0

Türkiye’nin yanı sıra global pazarda turizm endüstrinin güçlü oyuncularından biri olan HotelsPro, müşterilerinin en özel talepleri için, 190’dan fazla ülkede, 15.000’den fazla destinasyon ve 300.000’e yakın otel ile cazip seçenekler sunuyor. Dünya çapındaki otel envanterini sürekli genişletmeyi hedefleyen HotelsPro’nun 40’tan fazla ülkede yerel ofisi bulunuyor.

Dünyanın önde gelen seyahat ve konaklama ürünü tedarikçilerinden MetGlobal şirketler grubunun, seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan markası HotelsPro’da Genel Müdürlük görevine Nevgül Bilsel Safkan getirildi. 25 yıla yakın iş deneyiminin büyük bölümünde sektörlerinin lider şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev alan Safkan, HotelsPro’nun Londra, Shanghai, Orlando, Dubai ve İstanbul ofislerinin işleyişinden sorumlu olacak. Nevgül Bilsel Safkan’ın e-ticaret, işletme stratejisi, perakende, finansal analiz ve raporlama, finansal yönetim, denetim ve iş geliştirme gibi alanlarda uzmanlığı bulunuyor.

1472543127_nevgul_bilsel_safkan_1
1989’da Avusturya Lisesi’nden mezun olan Safkan, 1993’te İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nü ve 2003’te Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA Programı’nı tamamladı. Aynı yıl Arthur Andersen’de denetim bölümünde kariyerine başlayan Safkan, Superonline, Paxar Türkiye ve Sabancı Holding gibi Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde yönetici olarak pek çok görev üstlendi. Son olarak Kliksa İç ve Dış Tic. A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan Safkan, 2016 yılının 3. çeyreğinde MetGlobal Şirketler Grubu Ailesi’ne katıldı.

Nevgül Bilsel Safkan’ın bünyelerine katılmasıyla ilgili açıklamada bulunan Metglobal CEO’su Metin Altun: “Türkiye’nin güçlü markalarında yöneticilik yaparak önemli başarılara imza atan Nevgül Bilsel Safkan’ın Metglobal ailesine katılmasından mutluluk duyduk. Hali hazırda dünyanın sayılı seyahat toptancılarından biri olan HotelsPro’nun hedeflerine, Nevgül Hanım’ın katkılarıyla daha da hızlı ulaşacağını umuyoruz. Metglobal ve HotelsPro ailesi olarak Nevgül Hanım’a aramıza hoş geldiniz diyoruz.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>