HP 3D baskı için Çin’i seçti

0

HP 3D baskı

HP 3D baskı kurmak için Çin’de çalışmalara başladı. Çin’de kurulacak olan HP 3D baskı merkezi, son teknoloji baskı makineleri içeriyor.

HP 3D baskı üretim merkezi

3D baskı sektörü, son yıllarda çok hızlı bir büyüme gösteriyor. Daha hızlı prototipler oluşturmak, daha dahayanıklı ve daha ucuz üretim için üreticiler, 3D yazıcılardan faydalanıyor. Birçok teknoloji şirketi de 3D baskı merkezi kurarak, üreticileri kendi müşterisi yapmayı planlıyor. Bu alanda son atak ise HP firmasından geldi.

Asya Pasifik ve Japonya’da genişleme çalışmaları yürüten HP’nin son durağı Çin oldu. 3D baskı merkezinde HP Multi Jet Fusion 3D baskı sistemi kullanılacak. Bu yazıcılar ile çeşitli prototipler yapılacak, ihtiyaca göre parça üretimi gerçekleştirilecek.

HP, geçtiğimiz aylarda Henkel AG & Co.’nun malzeme ekosistemi ortağı olduğunu açıklamıştı. Dünyanın önde gelen kimyasal ve tüketim malları üreticiyile kurulan ortaklık, HP’nin prototip ve üretim kalitesini artıracağı öngörülüyor. HP’nin bu üretim merkezinde kendi ürünleri dışında prototipleme ve parça üretimi yapıp yapmayacağı konusunda henüz net bir bilgi verilmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>