Techinside Google News
Techinside Google News

HP, akıllı saatlerle mi geri dönecek?

- Advertisement -

HP OHP, on sene öncenin çok güçlü bir donanım ve teknoloji markası olarak piyasanın en büyük oyuncularından biriydi. Rakibi Compaq’ı rekor fiyatla satın alması, tüm dünyada manşetlere taşınan HP ne yazık ki teknolojinin hızla gelişen sınırlarına yetişmekte yeterince hızlı davranamadı ve akıllı telefon devriminde rol almakta yavaş kaldı.

Aslında çevremizde Android ve iOS telefonlar patır patır piyasaya çıkarken elbette HP de boş durmadı. Android henüz çok yeniyken, akıllı telefonların henüz “ne kadar küçük olursa o kadar değerli olur” anlayışıyla satın alındığı, insanların kalın parmaklarıyla minicik ekranlardaki küçücük tuşlara basmaya çalışırken akrobasi yaptığı o komik yıllarda, HP de kendi mobil işletim sistemini geliştirmeye ve Android’le iOS’un karşısında üçüncü mobil işletim devi olarak yer almayı planlıyordu. O yıllarda elbette Windows Mobile de yer alıyordu Microsoft’un bile umudunu kestiği ve güncelleme bile yapmadığı eskimiş bir işletim sistemi olan Windows Mobile’ı kimse ciddiye almıyordu.

Ancak ne var ki, HP’nin mobil işletim sistemi pratik olarak başarıya ulaşamadı. Popüler olamadı. Birkaç model akıllı televizyon ve bugün adını hatırlamadığımız bazı telefon modellerinde kendine yer bulduysa da Android ve iOS karşısında tutunamadı.

Ancak HP pes etmiş değil. Akıllı telefon devrimini kaçıran HP şimdi, hem iş dünyasında hem de sosyal hayatta büyük önem kazanacak gibi görünen giyilebilir cihazları ve akıllı saatleri hedef almış durumda.

Dünyanın beşinci büyük saat üreticisi olan Hintli Titan ile işbirliği anlaşması imzalayan HP’nin yakında Hindistan’daki büyük teknoloji birikmini de kullanarak, hem ekonomik hem de güçlü akıllı saatler piyasaya sürmesi bekleniyor.

HP ve Titan, yeni işbirliği hakkında henüz detaylı bir açıklama yapmış değiller ancak akıllı telefon devrimini kaçırarak gündelik teknoloji ürünlerindeki hakimiyetini yitiren HP uzun zamandır iş dünyasına yönelik güçlü ürün ve hizmet yelpazesi sayesinde varlığını koruyabiliyordu. Bu yeni anlaşma sayesinde, yine hem iş dünyasındaki profesyonel kullanıcıları hem de sosyal hayatında, gündelik yaşamında giyilebilir cihazlara ilgi duyacak teknoloji tüketicilerini memnun edebilecek ürünler ortaya koyması mümkün olacak.

Bakalım, HP’nin Titan ile anlaşmasının arkasından nasıl ürünler ortaya çıkacak ve bu yeni hamle, eski devin yeniden kükremesini sağlayabilecek mi?

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir