Techinside Google News
Techinside Google News

HP, dünyanın iş için üretilmiş ilk tabletini tanıttı

- Advertisement -

hp_elitex2HP, iş dünyasına yönelik tasarlanan tableti, HP Elite x2 1012’yi duyurdu. Profesyoneller için tasarlanmış çok yönlü bu ürün, tablet rahatlığı ve tam bir dizüstü bilgisayar verimliliğini bir arada sunuyor.

HP Kurumsal Bilgisayar Kategori Müdürü Uğur Varlıoğlu yaptığı açıklamada, ‘’Kullanıcıların sevebileceği şekilde sadelik ve şıklığa sahip; incelik, hafiflik ve güçlülüğü de barındırmak üzere tasarlanmış HP Elite x2 1012, BT departmanlarının üretkenlik ihtiyaçlarını dayanıklılık, hizmet kabiliyeti güvenlik ve yönetilebilirlikle birlikte sağlıyor.” dedi.

Tasarım ve performansta yeni bir seviye

HP Elite x2 1012, HP’nin estetiğe odaklanarak CNC alüminyumdan ile işlenmiş üst düzey bir tasarıma sahiptir. Sadece 8,1 mm kalınlığa ve 1 kg’dan daha az ağırlığa sahip olan tablet, 150 dereceye kadar çevrilebilir özelliği ile de dikkat çekiyor. Böylelikle kullanıcılar görüntüleme ve klavye kullanımı için ürünü dik bir konuma ayarlayabiliyor veya arkaya yatırarak ekranı kullanarak yazı yazabiliyor. HP Elite x21012, 12 inçlik diyagonal Full HD ekranı 3:2 görüntü oranı ile birlikte görüntüleri farklı ışık durumlarına göre otomatik olarak ayarlanabiliyor.

Performans, profesyoneller için son derece önemli olduğundan, Elite x2 1012 uzun şarj ömrüne ek olarak Windows 10 işletim sistemi ile geliyor. 6. nesil Intel Core MvPro işlemci ile enerji verimliliği ve SSD teknolojisi için optimize edilmiş bu tablet adeta sessiz çalışan fansız soğutma sistemi ile de öne çıkıyor. Elite x2 1012, Bang&Oufsen tarafından ayarlanmış premium sesler ve HP’nin Gürültü Azalma yazılımı sayesinde konferans aramalarında katılımcıların mükemmel kalite ve netlikte görüşme yapmalarını sağlar.

HP’nin Elite serisinin son üyesi olan Elite x2 1012, bir cihazın karşılaşabileceği en zorlu iş ortamlarının üstesinden gelecek şekilde MIL-STD testini geçecek şekilde tasarlandı. Tablette, Corning® Gorilla® Glass 4 ekran ile birlikte kullanılan çift katmanlı alüminyum kaplama güç ve ağırlık arasında  doğru dengeyi ortaya koyuyor.

Thunderbolt 3 ve USB-A bağlantı noktaları da bulunan Elite x2 1012, ticaret ile uğraşan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanmıştır. Cihaz, opsiyonel olarak 4G LTE modeme de sahiptir ve böylelikle her yerde, başka bir cihaza gerek kalmadan internete bağlanma kolaylığı sunar. Qualcomm Technologies’in endüstride lider teknolojisi üzerine inşa edilmiş Qualcomm Snapdragon X5 LTE modem, hızlı ve güvenilir bağlantı sağladığı gibi tüm 3G ve 4G ağları da destekliyor.

Elite x2 1012, hareket halindeki kullanıcıların rahatlıkla içerikler yaratabilmeleri için standart olarak App Launch ile birlikte HP Active Pen isimli özel kalemi ile birlikte gelir. Endüstrinin standardı olan WACOM teknolojisine dayanan kalem, ekranda yazarken veya çizerken çizgilerin kalınlığının kontrolü için basınç sensörleri ile entegre edilmiştir. Kalem aynı zamanda programlanabilir Bluetooth uygulama başlatma düğmesine de sahiptir. Böylece kullanıcılar OneNote’u veya bir diğer favori Windows uygulamasını hızlıca başlatabiliyor.

Son kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak ve eşsiz bir içerik yaratmalarını mümkün kılmak için Elite x2 1012, , isteğe bağlı olarak tam boy arkadan aydınlatmalı iki klavye seçeneği sunuyor. HP Advanced Keyboard, dokunmatik farede yer alan NFC sensörüne sahip olup oturum açma güvenliği için akıllı kart okuyucusuyla donatılmıştır. Advanced Keyboard bağlantısının kesilmesi durumunda Elite x2 1012, bilgi güvenliği için otomatik olarak kullanıcının oturumunu kapatıyor. HP Travel Keyboard ise kullanıcılara, sadece 395 gr fazladan ağırlığında ve 1.5mm inceliğinde bir klavye kullanım imkânı sunuyor.

Üretkenlikten ödün verilmemesi için Elite x2 1012, 3 adet opsiyonel kablolu ve kablosuz docking ünitesine de sahip. Elite x2 1012’deki Thunderbolt 3 portu ile kolay bir şekilde HP Elite USB-C  HP Elite USB-C Docking Station ile bağlantı kurularak çift 2k görüntü elde edilirken Elite Thunderbolt 65W Dock ile de çift 4k ekran imkanı elde edilebiliyor. Elite x2 1012, Advanced Wireless Docking Station ile de kablosuz hızlı bağlantıya imkan veren WiGig teknolojisini kullanarak ağ, ekran ve cihazlara bağlantıyı sağlıyor. Akıllı telefon ve aksesuarları şarj ederken USB-C portundan geçen güç, aygıtın tam 1 iş günü boyunca şarjlı kalmasını sağlıyor.

Sonunda BT’nin sevebileceği çok yönlü bir tablet

Kullanıcılarına daha büyük mobil üretkenlik sağlamak isteyen BT için güvenlik ve yönetilebilirlik en önemli endişelerdir. Bu ihtiyaçları karşılamak üzere, Elite x2 1012 HP Sure Start ile entegre edilmiş BIOS düzeyinde bir güvenlik, HP Touchpoint Manager ile kolay yönetilebilirlik ve opsiyonel Intel® Core™ M vPro™ işlemci ile desteklenmiştir.

Elite x2 1012,  dinamik korumalı HP Sure Start, HP Müşteri Güvenliği, TPM ve opsiyonel olan parmak izi okuyucusu veya akıllı kart okuyucusunu içeren yerleşik, güvenlik yetenekleriyle donatılmış bir şekilde geliyor. Bunların hepsi verileri ve kullanıcı kimliğini korumak için birlikte çalışır. Opsiyonel bir Intel Core M vPro işlemciyle, BT Elite x2 1012 tabletini kablolu ya da kablosuz ağlar üzerinden açıp yönetebiliyor.

Bugünün modern iş gücü, aygıtların mobil, dayanıklı ve güvenilir olmasını gerektiriyor. Tabletin destek çubuğu sadece 2 vidası kullanıcı tarafından çıkarılarak değiştirilebiliyor. Cihaz herhangi bir bakım gerektirdiğinde, sistemin arıza süresini düşürmek ve kullanıcıları üretken tutmak amacıyla kolayca servis için tasarlanmıştır. Eğer aygıt düşürüldüyse veya daha kapsamlı onarıma ihtiyacı varsa,  servis edilebilir bileşenler -batarya, LCD/dokunma modülü, depolama, sistem kartı, WLAN veWWAN modülleri gibi- kolayca çıkarılır, onarılır ve servis teknisyenleri tarafından değiştirilir. Bu da, BT’nin son kullanıcı üretkenliğini, zamanında ve daha az pahalı olan basitçe ekranı çıkarma ve iç bileşenleri değiştirmeye dayanan onarımları sayesinde sürdürmesine olanak sağlar.

Elite x2 1012’yi hali hazırda var olan altyapılara entegre etmek için HP, 180 ülkede ve 230.000 kanal iş ortağında çeşitli servisler ve 7/24 destek sağlıyor.  Buna cihazı küresel stok bulundurma biriminden satın alabilmek de dahil. Büyük müşteriler, ülkeye özel stok bulundurma birimleri ve parça numaraları hakkında endişelenmek yerine bir tek küresel stok bulundurma biriminden ürünü temin edebilmenin rahatlığına sahip oluyor. Ek olarak,  donanım ve servis parçalarına da her ülkede dünya çapında sipariş verilebilecek şekilde sahip olunabiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir