HP, geleceğin sınıflarını İstanbul’da sergileyecek

0

HP Inc. eğitim alanına yönelik yeni PC’lerini ve yazılım çözümlerini gün yüzüne çıkardı. Öğrenciler, öğretmenler ve toplum için anlamlı eğitim sonuçları oluşmasını destekleyecek yeni çözümler ve programlar arasında Education Edition dizüstü bilgisayarlar, School Pack 2.0 yazılımı ile HP ve Microsoft’un Reinvent the Classroom Programı bulunuyor.

HP olarak, her öğrencinin bir sistemin standart ürünleri haline gelmesindense yaratıcı birer birey olma fırsatına sahip olmaları gerektiğini düşündüklerini ifade eden HP Türkiye PC Kategori Müdürü Ece Ergüven, HP’nin öğretmenlere ve öğrencilere öğrenimi standartlaşmayan araçlar sunma misyonunu benimsediğini kaydediyor. Ergüven, bu araçların eğitimi daha esnek, işbirliğine daha yatkın ve daha dinamik olmanın yanında daha özgün bir hale getireceğini sözlerine ekliyor.

HP Education Edition Dizüstü Bilgisayarlar günlük akademik kullanımın zorlu şartlarına dayanabilecek şekilde geliştirildi. Windows 10 ile öğrenim için tasarlanan ürünler ders anlatımını, derse katılımı ve eğitime yönelik etkin kullanım şartlarını iyileştiren yenilikçi araçlara sahip. Sınıf yaşamının şartlarına uygun pil ömrüyle tanıtılan cihazların özellikleri arasında bulut tabanlı Eğitim Yönetim Sistemleri, değerlendirmeler ve online eğitim programları için premium seviyede kablosuz teknoloji yer alıyor. Yine sınıf şartlarına uygun dayanıklı bir tasarıma sahip olan bilgisayarlar bu yeteneği kauçuk kaplamayla elde ediyor. Bu ürün ailesindeki HP ProBook 11 G2 Education Edition dizüstü bilgisayar 18 saate kadar pil ömrüne sahip. Bir diğer model olan HP ProBook 11 EE ise Windows 10 işletim sistemiyle geliyor ve opsiyonel olarak dokunmatik ekranla alınabiliyor.

HP School Pack 2.0 ise, iş birliğine dönük, standartlara uygun ve kişiselleştirilmiş eğitim için tasarlanmış, yalnızca Windows cihazlarına özel, yepyeni bir dijital araç ve içerik çözümü olarak öne çıkıyor. School Pack 2.0  bir dizi eğitsel, yönetsel ve ek ihtiyaçlara yönelik aracı içerisinde barındırıyor. Yazılım süitinin en önemli parçalarından biri HP Classroom Manager Student Edition  öğretmenlere sınıftaki PC’leri yönetme ve öğrencileriyle kolaylıkla iletişim kurma imkânını tanıyor. HP School Pack 2.0 yazılım paketinde yer alan diğer özellikler ise şöyle sıralanıyor: Fishtree’nin oluşturduğu HP Uyarlanabilir Öğrenme, HP Prime Graphing Hesap Makinesi Uygulaması, Classlink Tek Oturum Açma, Programlama Öğreten Codecademy, Corinth Classroom, Müfredat Matrisi, Oxford Advanced Sözlük ve PASCO SPARKVue.

HP School Pack yazılım süitinin yeni özelliklerinden biri de BT kaynaklarını en düşük seviyede kullanarak okullarda BT yönetimini kolaylaştıran bulut tabanlı uygulama HP Touchpoint Manager . HP Touchpoint Manager sayesinde verileri, cihazları ve kullanıcıları yönetmek ve güvenceye almak kolaylaşıyor. Okullardaki BT yöneticileri HP Touchpoint Manager’ı kullanarak oluşan aksaklıkları gerçek zamanlı ve kolayca giderebilecekler. Ayrıca farklı cihazlar, markalar ve işletim sistemleri arasında tek tıkla çalışabilen güvenlik politikaları da uygulayabilecekler.

Sınıf kavramı yeniden keşfediliyor

HP ve Microsoft ortak geliştirdikleri Reinvent the Classroom (Sınıfı Yeniden İcat Et) programını da duyurdu. Tüm dünyaya yönelik bu girişim, öğretici inovasyona ve hem Windows 10 hem de HP çözümlerini temel alan yeni nesil öğrenim deneyimlerine ilham vermeyi hedefliyor. Reinvent the Classroom son teknoloji ile donatılmış Öğretim İnovasyon Stüdyolarını tüm dünyada 60’tan fazla okula yerleştirerek harmanlanmış öğrenime, uluslararası iş birliğine ve eğitim alanında “kendin yap” akımına destek verecek. Microsoft Office 365, Skype ve HP Adaptive Learning (Uyarlanır Öğrenme) gibi araçlar sayesinde bu okullar öğrenimin geleceğini şekillendirecekler.

HP’nin eğitim dünyasına özel sunduğu ürün ve çözümleri tanıttığı Educashow, 31 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>