HP oyuncu markası satın aldı

0

HP oyuncu markası

Bilgisayar sektörün dev isimlerinden HP yeni bir satın alım yaptı. HP oyuncu markası satın alarak dikkatleri üzerine topladı.

HP oyuncu markası HyperX’i satın aldı

Teknolojinin farklı alanlarından şirketler, oyun sektöründeki ekonomik büyümeyi fırsat bilerek bu alana yatırım yapıyorlar. Bununla birlikte, yeni satın alımları da daha sık görüyoruz.

Aslında depolama ve bellek sektöründe faaliyet gösteren Kingston da bu şirketlerden biriydi. HyperX isimli alt markasıyla oyun sektöründe faaliyet gösteren Kingston, radikal bir kararla bu sektörden çekileceğini duyurdu. Bilgisayar sektörünün en büyük isimlerinden HP ise HyperX’i satın aldı.

Bu satın alma için HP, ürün gamı ve teknolojilerin tamamına 425 milyon dolarlık ödeme yapacak. Oyuncu donanımlarına aslında ilk etapta hevesli olan Kingston, HyperX için net bir karar vermiş oldu. Kingston, uzman olduğu depolama ve bellek kategorisine daha fazla ağırlık vermeye devam edecek.

Oyuncu donanımlarında ASUS ROG ve HP Omen gibi çok önemli markalar yer alıyor. Bunun yanı sıra Çin merkezli markalar da sektörde büyük bir paya sahip diyebiliriz. Oyun odaklı donanım sektörünün 2023’te 70 milyar dolarlık hacme ulaşması beklenirken, bu alandaki rekabet de hız kazanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>