HP para yatıracak startup arıyor

0

Donanım üreticisi HP için işler bir süredir çok iyi gitmiyordu. PC satışlarındaki düşüşten payını alan HP’yi yeni ürünler de kurtamadı. Firma şimdi, geleceğini garanti altına almak için daha farklı bir yöntem deneyecek. Umut vaadeden startup’lara ortak olacak veya satın alacak.

HP, bu amaçla kurduğu yeni şirketi HP Tech Ventures’ı basına duyurdu. Palo Alto ve Tel Aviv ofislerindeki takımlardan oluşan yeni şirket, yatırımcı arayan Startup’larla görüşecek ve IoT, yapay zeka, akıllı makineler, hiper mobilite gibi alanlarda çalışmalar yapan genç şirketlere ortak olacak veya onları satın alacak.

Şirket 75 yıllık deneyimi, sayısız patenti ve gelişmiş üretim-dağıtım ağı sayesinde genç şirketlerin ürünlerini geliştirmesine, pazara ulaştırmasına ve hızla büyümesine de katkıda bulunacak.

HP’nin yöneticilerinden Andrew Bolwell tarafından yönetilecek HP Tech Ventures hakkındaki detaylar şimdilik fazla değil ancak daha fazla bilgi almak isteyenler şirketin web sitesini ziyaret edebilirler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>