Techinside Google News
Techinside Google News

HP Türkiye’den kurumsal müşterileri için Geri Satın Alma Programı

Şirket bilgisayarlarını güvenli HP bilgisayarlar ile yenileme vakti geldi! HP Türkiye kurumsal müşterileri için Geri Satın Alma Programı'nı hayata geçirdi.
- Advertisement -

Şirket bilgisayarlarını güvenli HP bilgisayarlar ile yenileme vakti geldi! HP Türkiye kurumsal müşterileri için Geri Satın Alma Programı’nı hayata geçirdi.

HP Türkiye’den kurumsal müşterileri için Geri Satın Alma Programı

Şirketlerin eski bilgisayarlarını HP bilgisayarlarla değiştirebileceği Geri Satın Alma Programı’nı hayata geçiren HP, www.superdonusum.com sitesi üzerinden yapılacak başvuruları bekliyor. Siteye erişen şirketler, eski bilgisayarlarının markalarını, birim sayısını ve teknik özelliklerini belirterek toplam parasal değerini anında hesaplayabiliyor ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeni HP bilgisayar portföyü arasından bir teklif alıyorlar.

HP’nin satış teklifininin onaylanmasının ardından yeni HP bilgisayarlar şirketlerin ofisine gönderilirken eski bilgisayarlar da ofislerinden teslim alınıyor. Servis sağlayıcı firma tarafından yapılan fiziksel kontrolün ardından eski bilgisayarların içindeki bilgiler ücretsiz olarak güvenle silinip güvenlik sertifikaları şirketlere teslim ediliyor.

HP Geri Satın Alma Programı sayesinde şirketler eski bilgisayarlarını en yeni HP bilgisayarlarına yükseltiyor. HP satış teklifinin müşteri tarafından onaylanması akabinde servis sağlayıcı firma tarafından eski bilgisayarlar için müşterilere yapılan ödemeyle şirketler yeni satın aldıkları HP bilgisayarlarını fonlamış oluyor. Böylece hem şirketler eskiyen bilgisayarları yenilerken kazanıyor hem de ekipleri son teknoloji HP bilgisayarla çalışıyor.

HP geri dönüşüm programı, aynı zamanda kullanılan bilgisayar ekipmanlarının topluma ve çevreye karşı sorumlu bir şekilde elden çıkarılması ve geri dönüştürülmesini hedefliyor. Bu çerçevede, satış değeri bulunmayan ve kullanım ömrü tükenen bilgisayarlar, HP, Gezegen Ortaklığı Geri Dönüşüm Programı içindeki lisanslı tesislere gönderiliyor ve sürdürülebilir tedarik zincirleri yaratmak için geri dönüştürülüyor.

HP, uzun süredir kapalı döngü geri dönüşümünde sektör lideri.  HP Gezegen Ortaklığı Programı aracılığıyla müşterilerin gönderdiği ürünler, yeni orijinal HP kartuşları üretmek için kullanılıyor.  Kuruluşlar ve şirketler Gezegen Ortaklığı Geri Dönüşüm Programı’ndan, web sitesinde bulunan talep formunu doldurarak yararlanabilir.1

HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, “Teknoloji, şaşırtıcı bir hızda ilerliyor ve yenilik genelde geçmişin silinmesi anlamına geliyor. Elektronik atıkları en aza indirmede üzerimize düşen görevi yapmakta kararlıyız. Geri Satın Alma Programı, şirketlere en yeni HP teknolojisini sunmanın yanı sıra eski ürünlerin geri dönüşümünü sağlayarak çevreyi koruyor” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir