HPE ve Microsoft, bulutta ortaklık yapacaklar

0

IMG_0017HPE (Hewlett Packard Enterprise) ve Microsoft, bugün yaptıkları duyuruyla, bulut bilişim alanında ortak hizmetler sunacaklarını açıkladılar. Londra’da, Türkiye basınından TechInside’ın da katıldığı lansmanda açıklanan iş birliğine göre, iki şirket, HPE ve Microsoft servis ve ürünlerini birleştirerek, hibrid bulut bilişim servisleri sunacaklar.

Microsoft’un Azure bulut servisleri, HPE müşterileri için tercih edilen bulut bilişim servisi olacak. Microsoft’un hibrid bulut bilişim tekliflerinde de HPE tercih edilen alt yapı entegratörü olacak.

HPE CEO’su Meg Whiteman, “Azure gibi genel bulut servisleri, hibrid bulut bilişim sistemlerinin çok önemli bir parçası ve Microsoft Azure, müşterilerin en çok ihtiyaç duyduğu HPE çözümleri ile harika bir birliktelik oluşturuyor,” dedi.

Ortaklar, mühendislik çalışmalarından yeni nesil bilişim platformlarıyla müşterilerin IT altyapılarını optimize etmeye, bilişim tüketim modellerini ayarlamaya ve iş modellerini daha hızlı çalışacak biçimde ilerletmeye değin her alanda iş birliği içinde olacaklar.

IMG_0018Microsoft CEO’su Satya Nadella ise “Bizim görevimiz,  bu gezegendeki her organizasyonu HPE ile geniş yapılı ortaklığımızın arkasındaki güç ile desteklemek, Microsoft Azure, Windows 10 ve Office 365 ile güçlendirmek,” diyerek şöyle devam etti: “Uzun süreli işbirliğimizi şimdi Azure’un gücü ve HPE’nin lider altyapı, destek ve servisleriyle birleştiriyoruz.

İşbirliğinin ilk parçası olarak HPE, mevcut sunucuları üzerinde Azure kullanımını artıracak. HPE kullanıcıları Azure ile bulut servislerinden hızla yararlanmaya başlayacak.

HPE, önümüzdeki dönemde 5000 yeni Azure bulut mimarisi ile desteklenen servisini devreye sokmayı planlıyor. Bu sayede müşeterileri Azure’un daha esnek, daha açık ancak daha güvenli bulut yeteneklerine kavuşacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>