HP yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezini açtı

0

HP, 15 bin metrekare   büyüklüğündeki yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim merkeziyle sektörlere 4. Endüstri Devrimi için gereken  Ar-Ge ve mühendisliği sunuyor

HP, Barselona’daki yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezi’nin kapılarını açtı. Merkez aynı zamanda 4.Endüstri Devrimi’ne güç veren yeni nesil teknolojiler alanında  gelişmiş araştırma ve geliştirme tesisi olarak öne çıkıyor. Yeni merkez, dünyadaki tasarlama ve üretim modellerini dönüştürmek üzere 15 metrekarelik yeni merkezinde bir araya getiriyor.
 Barselona kampusundaki tesiste HP, endüstriyel 3D baskı portföyünü geliştirilmeyi hedefliyor. Merkez aynı zamanda kendi sektörlerinde devrim etkisi yaratan dijital üretim teknolojileriyle HP‘nin müşterileri ve iş ortaklarıyla beraber çalışabileceği büyük bir alan sunuyor.
 Uçtan uca çözüm sunuluyor

HP mühendislik ve Ar-Ge grupları, müşteriler ve iş ortakları arasındaki aktif işbirliği için özel olarak tasarlanan yeni tesis, esnek ve interaktif düzenin yanı sıra HP‘nin en yeni plastik ve metal 3D üretim sistemlerini buluşturuyor. Böylece merkezde müşteriler için ürünler daha hızlı ve çevik bir şekilde üretilirken, uçtan uca çözümler sunuluyor. BASF, GKN Metallurgy, Siemens ve Volkswagen gibi firmaların yanı sıra otomotiv, endüstriyel, sağlık ve tüketici ürünleri sektöründeki diğer firmalar da merkezde gerçekleşecek yeni 3D baskı ve dijital üretim inovasyonlarında işbirliklerini sürdürmeye devam edecek.

Çevre duyarlılığı dikkat çekiyor
 
3D Baskı ve Dijital Üretim Merkezi tasarımı aynı zamanda 110kW güç sağlayan fotovoltaik panelleriyle, sulama ve hijyenik kullanım için yağmur suyunu yeniden kullanan yapısıyla, HVAC ve doğal ışık optimizasyonuyla ve LEED (Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik, Leadership in Energy and Environmental Design) Sertifikası’na sahip olması için kullanılan çevre dostu inşaat malzemeleriyle HP‘nin çevreye olan duyarlılığını bir kere daha gözler önüne seriyor. 2025’e kadar tüm küresel işlemlerinde yüzde 60 yenilenebilir enerji kullanımını hedefleyen HP, zaman içinde bu oranı yüzde 100’e çıkarmak için çalışıyor.
 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>